::   strona główna   ::   nasz oddział   ::   prasa   ::   księga gości   ::   kontakt   ::   pliki do pobrania   ::


Ogólnopolska Manifestacja 19 listopada 2016 r. w Warszawie
pod hasłem "NIE dla chaosu w szkole"

Ponad 50 tys. rodziców, uczniów, nauczycieli, samorządowców wzięło udział 18.11.2016 r. w zorganizowanej przez ZNP wielkiej manifestacji nauczycieli i pracowników oświaty w Warszawie pod hasłem "NIE dla chaosu w szkole

Na Ogólnopolskiej Manifestacji, mimo fatalnej pogody i padającego deszczu, pojawiły się dziesiątki tysięcy uczestników.

- Witam na proteście, który wspólnie z ZNP organizuje kilkanaście organizacji pozarządowych. Wspólnie z nami, ręka w rękę są nauczyciele i dyrektorzy szkół, przedstawiciele organów prowadzących, władze samorządowe, przedstawiciele świata nauki i rodzice, którzy są najbardziej zainteresowani i którzy przyszli tu razem ze swoimi dziećmi. Chcemy zaprotestować przeciwko chaosowi, zamętowi i demontażowi polskiej oświaty, który jest realizowany poprzez działania MEN - mówił prezes ZNP Sławomir Broniarz do tłumów zgromadzonych na rozpoczynającym manifestację wiecu na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Uczestnicy manifestacji zaprotestowali w ten sposób przeciwko zmianom w oświacie forsowanym przez minister edukacji Annę Zalewską i polegającym m.in. na likwidacji gimnazjów, stworzeniu ośmioletnich podstawówek i czteroletnich liceów.

Wśród protestujących liczną, bo prawie stuosobową grupę, stanowili nauczyciele i pracownicy oświaty z powiatu mieleckiego.

Wszystkim, którzy, nie bacząc na trudy podróży i niezbyt sprzyjającą pogodę, byli w Warszawie, dziękujemy za zaangażowanie.

Zobacz zdjęcia…

 
 

© 2006 Związek Nauczycielstwa Polskiego Wszelkie prawa zastrzeżone.