::   strona główna   ::   nasz oddział   ::   prasa   ::   księga gości   ::   kontakt   ::   pliki do pobrania   ::


Pikieta ZNP w Rzeszowie

W poniedziałek, 10 października br. w 17 miastach Związek Nauczycielstwa Polskiego zorganizował pikiety pracowników oświaty, w których wzięli udział także rodzice, samorządowcy, dyrektorzy, naukowcy, liderzy lokalnych środowisk, przedstawiciele organizacji pozarządowych i edukacji niepublicznej. W pikietach uczestniczyło w całym kraju ponad 25 tys. osób. W Rzeszowie zgromadziło się prawie 2000 osób, wśród których była również liczna, bo ponad 80 osobowa grupa związkowców i nie tylko związkowców z powiatu mieleckiego.

Manifestacja odbyła się przed gmachem Urzędu Wojewódzkiego w godzinach popołudniowych. W ten sposób Związek Nauczycielstwa Polskiego protestuje przeciw planowanej reformie edukacji, która spowoduje chaos i zwolnienia w oświacie.

Podkarpaccy związkowcy złożyli na ręce Ewy Leniart Wojewody Podkarpackiego i Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty petycję adresowaną do premier Beaty Szydło. Czytamy w niej m.in.: „Żądamy wstrzymania szkodliwej reformy systemu edukacji! Zmiany w edukacji przedstawione 16 września 2016 r. przez minister edukacji Annę Zalewską w projektach aktów prawnych to cofnięcie się w czasie do roku 1999 i powrót do systemu zupełnie nieodpowiadającego współczesnemu rozwojowi cywilizacyjnemu. Likwidacja gimnazjów to krok wstecz! To destrukcja systemu oświaty”.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Uczestniczkom pikiety za obecność i wyrazy wsparcia!

Zobacz zdjęcia…

 
 

© 2006 Związek Nauczycielstwa Polskiego Wszelkie prawa zastrzeżone.