::   strona główna   ::   nasz oddział   ::   prasa   ::   księga gości   ::   kontakt   ::   pliki do pobrania   ::


Szkolenie z …atrakcjami

W dniach 29.09-01.10.2017 r. w Murzasichlu k/Zakopanego odbyło się szkolenie dla członków Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Mielcu: prezesów ognisk, Zarządu Oddziału, Zarządu Sekcji Emerytów i Rencistów, Zarządu Sekcji Administracji i Obsługi oraz Komisji Rewizyjnej.

Głównym tematem szkolenia była ochrona danych osobowych; dokładnie zreferowana przez wiceprezes oddziału Krystynę Olechowską. Ważną sprawą dla nauczycieli były zreferowane propozycje zmian w Karcie Nauczyciela, które przedstawił prezes oddziału Stanisław Rajda. Zapoznał również zgromadzonych ze zmianami w strukturze Oddziału. Następnie omówił sprawy związane z działalnością gospodarczą oddziału. Uczestnicy konferencji z uwagą słuchali słów prezesa i do wielu zagadnień żywo się ustosunkowali.

Ponieważ nie samymi szkoleniami związkowcy żyją; korzystając z pięknej, słonecznej pogody z przyjemnością wzięli udział w atrakcjach turystycznych. Pierwszą z nich był wyjazd do Doliny Chochołowskiej, a następnie spacer 7,3 km do schroniska górskiego na Polanie Chochołowskiej. Słabsi kondycyjnie uczestnicy (zwłaszcza emeryci) woleli wykorzystać ten czas na zwiedzanie Zakopanego i zakup pamiątek. W trakcie pobytu w Zakopanem związkowcy podziwiali góralski korowód weselny, zaglądnęli pod Wielką Krokiew oraz zwiedzili cmentarz Na Pęksowym Brzysku. Oczywiście nie obyło się bez spaceru po Krupówkach.

Drugą bardzo atrakcyjną wyprawą był wjazd kolejką na Gubałówkę. Tam w pięknym słońcu spacerowały tłumy turystów, przy okazji podziwiając piękne krajobrazy. Widoczny był Giewont oraz inne ośnieżone szczyty Tatr. Niektórzy próbowali się nawet opalać, inni dokonywali różnych zakupów. Jadąc wieczorem do schroniska, z podziwem oglądaliśmy rozświetlone zbocza górskie, światłami domów mieszkalnych. Zakończeniem pobytu było spotkanie integracyjne, przy tradycyjnych potrawach góralskich. Powrót do Mielca, niezwykle utrudniały „korki” na „Zakopiance”.

Pełni wrażeń turystycznych i zadowoleni z udanego szkolenia uczestnicy wysiedli z autobusu pod budynkiem ZNP W Mielcu.

BK

Zobacz zdjęcia…

 
 

© 2006 Związek Nauczycielstwa Polskiego Wszelkie prawa zastrzeżone.